אירוע השקת הפרויקט

ב-12 במאי נערך אירוע השקת המוצרים המשותפים במסגרת פרויקט ''שותפים לשלום''. הארגונים השותפים בפרויקט: סינדיאנת הגליל מישראל, BFTA מפלסטין, וארגון COSPE האיטלקי.

קו המוצרים המשותף, אשר משלב את עבודתם האוטנטית של בעלי ובעלות מלאכה מהגדה המערבית ומהגליל, נושא את הכותרת: ''סחר הוגן, שלום הוגן'' (Fair Trade, Fair Peace). הפרויקט החל בחודש מרץ 2012, בתמיכת האיחוד האירופי בשותפות עם ארגוני סחר הוגן - סינדיאנת הגליל ו-בעלי המלאכה של בית לחם (BFTA)

הפרויקט נועד לקדם ולפתח שיתוף פעולה בין יהודים וערבים הן בישראל והן בשטחים הפלסטינים הכבושים. שיתוף הפעולה המתקיים כבר מספר שנים בין סינדיאנת הגליל וארגון BFTA מתבסס על האמונה שהפתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני חייב להישען על יצירת הזדמנויות כלכליות אמיתיות . שני הארגונים האלה, יחד עם הארגון האיטלקי COSPE, שילבו ידיים כדי לתמוך באוכלוסיות המוחלשות ביותר, ובעיקר בקהילת הנשים היצרניות.
הפרויקט כולל פעילות של העצמה ופיתוח של הארגונים והיצרנים שהם מייצגים, בישראל ובשטחים הפלסטינים, כמו גם חיזוק הקשר עם רשתות סחר הוגן בשוק המקומי והאיטלקי. זאת במטרה לקדם את המוצרים, להגביר את מכירתם, ולהגדיל את ההכנסות ליצרנים.


* ארגון COSPE (Cooperation for the Development of Emerging Countries) הוא ארגון איטלקי פרטי ללא מטרות רווח, שנוסד בשנת 1983, הארגון עובד בקרב האוכלוסיה הפלסטינית מאז 1995, ומתמקד בהעצמת שני קהלים עיקריים – נשים ובני נוער.
* ארגון BFTA (Bethlehem Fair Trade Artisans ) הוא ארגון שמתבסס על עקרונות של סחר הוגן, ומתמקד בשיפור חייהם של בעלי מלאכה בשטחים הפלסטינים, בעיקר של נשים ושל אלו הזקוקים לעזרה וליווי מקצועי.
* ארגון סינדיאנת הגליל פועל במגזר הערבי בישראל משנת 1997, במטרה ליצור, לקדם ולעודד תעסוקה של נשים. הארגון פועל ע''פ עקרונות של סחר הוגן, ומשווק שמן זית, סבונים על בסיס שמן זית, ומוצרי מזון ומלאכות מסורתיות לשוק המקומי והעולמי.

 לצפיה בראיונות לתקשורת 

לדף האירוע באתר האיחוד האירופי 

אייטם בערבית - השקת הפרויקט

IBA News - השקת הפרויקט

אירוע השקת Fair Trade Fair Peace