שקדים מאיכסאל

איכסאל – אגודה שיתופית למי השקאה באיכסאל

כתבה: הדס להב

כפר איכסאל שוכן בעמק יזרעאל מתחת להרי נצרת. הכפר מונה כיום כ 10000 תושבים. בכפר כיום כ 8000 דונם אדמה חקלאית בבעלות אנשי הכפר ומספר משפחות מנצרת.
בעבר התבססה החקלאות בכפר על חקלאות בעל (ללא השקייה) היות ולא היו מכסות מים. ענפי החקלאות העיקריים היו גידולי שדה חורפיים וקיציים.
עם הזמן, עקב חוקי הירושה, התחלקו הקרקעות בין מספר בעלים ושטחן הלך והצטמצם. נשארו רק מעט חלקות גדולות. החלוקה אילצה את חקלאי הכפר לחפש גידולים רווחיים יותר שיניבו תשואה גם בשטחים יותר קטנים. החקלאים עברו לנטיעה של זיתים ושקדים. אולם, מאחר והגידולים היו בבעל, היבולים היו קטנים ולא כלכליים.
הצורך בשינוי מהותי של החקלאות, ומעבר מחקלאות בעל לחקלאות תחת השקיה, הביא כבר בעבר למספר התארגנויות של חקלאים, במטרה לקבל מכסות מים. כל הנסיונות אלה נכשלו.
ד''ר פתחי עבד אל האדי, הוא תושב אכסאל ובן לאחד החקלאים בכפר. הוא סיים את לימודיו האקדמיים בפקולטה לחקלאות ברחובות. עם תואר שלישי בחקלאות הוא התחיל, בשנת 1992, לעבוד במשרד החקלאות כמדריך לגידול מטעים. הוא למד היטב את הניסיונות והכישלונות של תושבי כפרו שניסו להתארגן כדי להשיג מים. בשנת 1994 הקים יחד עם מספר חקלאים נוספים, את האגודה השיתופית למי השקייה באיכסאל, שמטרתה לספק מי השקיה לשטחי החקלאות בכפר.
מספר ד''ר עבד אל האדי: ''פנינו למוסדות בבקשה לקבלת מכסת מים אך בקשותינו נדחו מסיבות כאלה ואחרות. לאחר שנים של עבודת שטח מאוד אינטנסיבית מול המוסדות, בשנת 2001, אישרה נציבות המים לאגודת איכסאל מכסת מים להשקייה של 600 אלף קוב מים ממוחזרים ממי תשלובת הקישון.
לאחר שאושרה המכסה, הונחה צנרת מים על ידי חברת מקורות במימון משרד החקלאות, שגם סייע לאגודה במימון הובלת המים לכל חלקה וחלקה. בשטחים המושקים מגדלים בעיקר שקדים וזיתים.
כיום חברי האגודה מונים 125 חברים. השטח שבבעלות חברי האגודה מגיע לכ 2,500 דונם. גודלה של חלקה ממוצעת מגיע לכ 12 דונם. השטחים נעים בין 3 דונם למשפחה ועד מספר שטחים בודדים של 50 דונם. 60% מהאדמות נטועות בשקדים והיתר זיתים וגידולי שדה.
גידול השקד היום בשטחי האגודה שונה ממטעי השקדים הותיקים שהיו בכפר ובארץ בכלל, בעיקר מבחינת הזנים החדשים שהוכנסו. הזן העיקרי הוא זן אום אל פחם שידוע בטעמו המיוחד ובגלעין הגדול של הפרי.
יבול השקדים בשטחי השקדים של איכסאל כיום הוא מהגבוהים בארץ. השקדים של איכסאל ידועים באיכותם. גלעינים גדולים ומלאים ומאוד טעימים. ישנם מספר חקלאים שמתפרנסים מגידול השקדים. משפחות אחרות משתמשות בהכנסות מהשקדים כתוספת משמעותית לכלכלת המשפחה. כיום כל חבר באגודה מגדל את חלקתו בנפרד, ומשווק בנפרד. בדרך כלל השקדים נמכרים לסוחרים שבאים בעונה וקונים את כל היבול במחירי השוק. השאיפה של האגודה היא להגיע למערכת שיווק עצמאית שתגדיל את ההכנסה של המגדלים.
אומר עבד אל האדי: ''הפרוייקט של אגודת אכסאל הינו פרוייקט תקדימי במגזר הערבי. בשנים האחרונות קמו מספר התארגנויות גם באכסאל וגם בכפרים אחרים, במטרה לשפר את החקלאות במגזר הערבי.''

גידול שקדים, איכסאל 2011