ביקור ראשון במרכז המבקרים החדש בכנא של קבוצת גמלאי רמת גן

ביום רביעי 06/05/15 התקיים הביקור הראשון במרכז המבקרים בחדש בכנא. כמאה אורחים ואורחות, מגמלאי רמת גן הגיעו בשני אוטובוסים. בזמן שנוסעי האוטובוס הראשון שזפו את עיניהם במרכז המבקרים במוצרי סחר הוגן, נסעו חבריהם באוטובוס השני לסיור בכפר כנא, ולאחר מכן התחלפו.

את הצוות שקיבל את האורחים הובילה מנהלת מרכז המבקרים חנאן מנאדרה זועבי. אשר יחד עם עובדות המפעל ומרכז המבקרים שיתפו את המבקרים בחזון של סינדיאנה וניסיונן האישי. חלק אורגני מהביקור היו צוות הקולעות של בית היוצר של סינדיאנה, כאמלה וראויה, אשר הדגימו ואף שיתפו את האורחים והאורחות בסודות שבירת החסמים בהן הן לוקחות חלק מעצם היציאה מהבית, ומפגש עם נשים נוספות ומפגש עם השפה העברית ועוד.
 
לאחר שעלו במדרגות ללא מאמץ מיוחד, לקומת מרכז המבקרים אשר נמצאת בדיוק מעל המפעל של סינדיאנה, הופתעו ומיד רצו לרכוש מוצרים. אך הם התאפקו והתרכזו בחדר קבלת הפנים, שם צפו בסרט המתאר את המיזמים השונים של סינדיאנת הגליל לקידום החקלאות הערבית וקיבלו הדרכה מחנאן. המפגש עם הקולעות הציף מיד שאלות רבות על הקליעה ועל המשפחה גם יחד. הקולעת ראויה חוג'יראת משפרעם, אמא לחמישה ילדים, חיפשה מסגרת לצאת קצת מהבית והשגרה ואז שמעה מחברה על קורס הקליעה והצטרפה לפני שנה. בעלה התנגד בהתחלה, אבל עם הזמן התרכך, וקיבל את זה. ראויה סיפרה שקורס הקליעה היה הפעם הראשונה שהיא נפגשה עם נשים יהודיות. בעקבות זאת התמלאה רצון ללמוד עברית, ובשבוע שעבר נרשמה לקורס עברית בשפרעם. ''בעקבות הקליעה המשותפת הפכנו להיות חברות'', היא מסכמת.

את התשובה לשאלה מה הופך את השמן של סינדיאנה למיוחד סיפקה הדיל חמזה עובדת המפעל. הדיל תיארה את תשומת הלב והאהבה שמושקעים בייצור שמן איכותי, מהטיפול במטעים, עבור במסיק וכלה בייצור ושמירה על השמן. מידע אותו למדה הדיל במהלך עבודתה במפעל, ובמיוחד מקורס טעימות שמן זית אליו נשלחה.

האורחים קינחו בטעימות וקניות מוצרים שונים, בניהם שמן זית, זעתר סירופ חרובים, סבונים, ומלאכות יד.

ביקור ראשון במרכז המבקרים החדש בכנא