פרויקטים

מטעי זיתים לסולידריות יהודית ערבית

פרויקט אואזיס - מטע זיתים אורגני (2009)

המיזם ''אואזיס'' הוקם באדמות רוחה אשר בואדי ערה, כחלק ממחויבותה של סינדיאנה לפיתוח ענף הזית במגזר הערבי. במרץ 2010 על קרקע של כמאה דונם, ניטעו אלפי עצי זית, אשר יהפכו בעוד מספר שנים למקור של שמן זית אורגני, אקולוגי, הוגן ואיכותי. זהו מיזם חדשני וארוך טווח, היחיד מסוגו בחברה הערבית, שמטרתו להפוך אדמת בור, שהיתה שטח צבאי סגור במשך עשרות שנים, למטע זיתים מניב וכלכלי לבעלי הקרקע.

מיזם רוחה התאפשר הודות לסיוע של ארגוני סחר הוגן מאיטליה, וכן להסכם שותפות בין עמותת סינדיאנת הגליל לחברת אל ג'וזור המייצגת את בעלי הקרקע מכפר ערה. שיתוף הפעולה הזה מיועד למנף את החקלאות הערבית, ולהעניק השראה למיזמים ברי קיימא נוספים, לטובת הפיתוח והשגשוג של כל החקלאים באזורנו.

פרויקט המטע הסקוטי (2011)

סינדיאנת הגליל מקדמת פרויקט חקלאי נוסף, בשטח אדמה המצוי בעמק יזרעאל. כל ההכנסות של המטע יושקעו במייזמים קהילתיים לקידום תעסוקה הוגנת לנשים ערביות.
שטח המטע המיועד משתרע על פני 30 דונם בלב עמק יזרעאל ושייך למשפחת אבו חאתום מכפר יפיע. לפני כשנה פנתה המשפחה לסינדיאנת הגליל ובקשה להעמיד לרשות העמותה, בהכרה, שטח קרקע שבעלותה, כדי לפתח אותו ולטעת עליו מטע זיתים. הכנסיה הסקוטית בטבריה הסכימה להצטרף כשותפה לפרויקט ולתרום חלק ניכר מההוצאות.

בטקס החניכה שהתקיים בחודש דצמבר 2011 השתתף הכומר הבכיר, דיוויד ארנוט David Arnott, המודרטור של הועד המנהל של הכנסיה הסקוטית. כמו כן השתתפו נציגים של הכנסיה הסוקטית בגליל, בעלי הקרקע, חברי הנהלה וצוות העובדים של סינדיאנת הגליל.

ניתן לקרוא בתחתית הדף מאמרים בנושא. 

מרכז מבקרים ובית יוצר לנשים 

מרכז המבקרים 'סינדיאנה' בכפר כנא פועל החל מאפריל 2015, זאת לאחר חמש שנים בהן פעל בכפר מנדא. מרכז המבקרים אשר הוקם בשנת 2010 בכפר מנדא, הפך למקום מפגש ויצירה לנשים יהודיות וערביות. המרכז החדש בכנא, ממשיך להוות חלון הראווה לחזון ולפעילות העמותה. המרכז פועל לקידום היצירה והתעסוקה של נשים, ויוצר במה למפגש ושיתוף פעולה בין ערבים ויהודים ובין אנשים ונשים מכל המגזרים והדתות.

 לדף מרכז המבקרים.

פרויקט 'Fair Trade Fair Peace' 

הארגונים השותפים בפרויקט: סינדיאנת הגליל מישראל, BFTA מפלסטין, וארגון COSPE האיטלקי. 

קו המוצרים המשותף, אשר משלב את עבודתם האוטנטית של בעלי ובעלות מלאכה מהגדה המערבית ומהגליל, נושא את הכותרת: ''סחר הוגן, שלום הוגן'' (Fair Trade, Fair Peace). הפרויקט החל בחודש מרץ 2012, בתמיכת האיחוד האירופי בשותפות עם ארגוני סחר הוגן - סינדיאנת הגליל ו-בעלי המלאכה של בית לחם (BFTA)

הפרויקט נועד לקדם ולפתח שיתוף פעולה בין יהודים וערבים הן בישראל והן בשטחים הפלסטינים הכבושים. שיתוף הפעולה המתקיים כבר מספר שנים בין סינדיאנת הגליל וארגון BFTA מתבסס על האמונה שהפתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני חייב להישען על יצירת הזדמנויות כלכליות אמיתיות . שני הארגונים האלה, יחד עם הארגון האיטלקי COSPE, שילבו ידיים כדי לתמוך באוכלוסיות המוחלשות ביותר, ובעיקר בקהילת הנשים היצרניות.

 לקריאה נוספת

 

עברנו לאתר החדש

גלריית פרויקט 'אואזיס' - מטע זיתים לסולידריות ושיתוף פעולה

הקליקו לגלריית פרויקט 'המטע הסקוטי' בעמק יזרעאל

הקליקו לפרויקט מרכז המבקרים ובית היוצר לסלים סינדיאנה, כפר כנא.

גלריית הפרויקט: Fair Trade Fair Peace

לדף שמן הזית