כתבו עלינו

פסטיבל בניחוח של שמן זיתמיכאל מירו משוחח עם חנאן מנאדרה זועבי, מנהלת של מרכז המבקרים סינדיאנת הגליל, בכפר כנא, לקראת הפסטיבל שיערך בחג הסוכות לראיון

מפעל עם עלה של זית: סיפורו של שמן זית אחד עטור פרסים שנמכר ברחבי העולם, ועל הדרך משמן את גלגלי הדו־קיום המקומי - כלכליסט - 20.10.16 - ארי ליבסקר

פסטיבל סינדיאנה השני - מעריב - אוקטובר 2016

פסטיבל סינדיאנה השני - YNET - אוקטובר 2016

''בין כנסיות עתיקות, מבנים קסומים ונוף גלילי נמצאת עמותת סינדיאנת הגליל לסחר הוגן, המייצרת ומשווקת שמן זית ומוצרי מזון מסורתיים וסבונים משמן זית. במהלך ימי הפסטיבל יציע מרכז המבקרים מגוון פעילויות מהנות לכל המשפחה: טעימות שמן זית עטור פרסים, סדנאות בישול וקליעת סלים, מפגשים עם יצרני בוטיק מקומיים מסירופ חרובים ודבש ועד יין, ערק, חלבה ומפגש עם צוות הנשים המדהימות, ערביות ויהודיות, של מרכז המבקרים והמפעל''.

17-23.10, מרכז המבקרים של סינדיאנת הגליל - כפר כנא, 04-6020680 

פסטיבל סינדיאנה השני - אכול ושאטו אוקטובר 2016

פסטיבל סינדיאנה השני - עכבר העיר - אוקטובר 2016

כתבה בנשיונל ג'יאוגרפיק קידס - פברואר 2016

''מסיק של שלום'' - כתבה:עדי ויינברג צילום: יוסי אלוני 

''צריך למצוא עץ טוב'' נשמע קול צעקה מתוך צהלותיהם של תלמידי בית הספר הדו לשוני ''יד ביד'' על שם מקס ריין בירושלים, שבאו אל מטע הזיתים האורגני באדמות רוחה.

כתבת המלצה באתר ''וואלה'' - 19.2.16 - זיו ריינשטיין

עמק של דו קיום: טיול יהודי-מוסלמי בעמק יזרעאל

למי מתחשק חלווה מקצח?

20 דקות נסיעה משם, כבר בגליל, נמצאת סינדיאנת הגליל - מרכז מבקרים חדש בכפר קנא לסחר הוגן וקידום הזדמנויות כלכליות לערביי הסביבה. כל מה שתמצאו כאן נעשה בעבודת יד, החל מייצור היין, דרך קליעת סלים, שמן זית, סבונים, טחינה ואפילו חלווה מקצח - הכל למען שימור המסורת הערבית העתיקה, ויש לומר הכל כך טעימה, שמנהלים יחד דני בן שמחון וחנאן זועבי.

כדאי לקפוץ לבקר, ללא תשלום, ולהתרשם מהמלאכות המסורתיות של נשים ערביות, אך גם גברים, שמקבלים כאן את הכבוד הראוי לעבודתם ודרך חייהם. לכל בעל או בעלת מלאכה ישנה כרזה שמתנוססת מעל המוצר שלו/ה, שמסביר גם על האדם, גם על פועלו ומה מיוחד בו.

כתבת המלצה ב''ישראל היום'' -16.12.2015 - יש אי-שאם - הילה אלפרט

''בימי פסטיבל א־שאם, שיתקיים בתאריכים 8-11 בדצמבר, תפעל, בין השאר, חנות זמנית של סינדיאנת הגליל, הגוף המוביל בישראל לסחר הוגן והיחיד המאושר על ידי גופים בינלאומיים. העמותה הוקמה ב־1996 במטרה לקדם הזדמנויות כלכליות ומקומות תעסוקה לנשים ערביות, להעמיק שיתוף פעולה יהודי־ערבי ולעזור למגדלים וליצרנים מהגליל לשווק את תוצרתם.

בין השאר, תציע החנות זעתר, דבש, שקדים, סירופ חרובים וערק, אבל אני שולחת אתכם לשם בזכות שמן הזית שמגיע מאדמות רוחה שבוואדי ערה, אחד מבין חמישה שמייצרים שם. מדובר בכרם זיתים אורגני שניטע על אדמות בור ושטחים צבאיים, ולפני כחודש מסקו שם יהודים וערבים. השבוע טעמתי את השמן מהחלקה הזו והוא הטוב יותר שטעמתי במסיק הנוכחי.

כתבה בדה מרקר - 14.9.2015 - אתר התיירות הכי מפורסם שאתם לא מכירים - הפוטנציאל הנחבא של כפר כנאטלי חירותי סובר, רינה רוזנברג 

''המרכז היפהפה, שייפתח באופן רשמי רק בסוכות, כבר פועל בשיתוף פעולה עם מורי הדרך שעובדים בכפר כנא ומביאים אליו תיירים. ניתן למצוא בו מוצרי מזון רבים - חלקם אורגניים, ורובם מוצרי סחר הוגן שמיוצרים כולם במקום (שמן זית, זעתר, סירופ חרובים ועוד) - וכן להשתתף בסדנת קליעת סלים, לצפות בסרט ולפגוש את הנשים המקומיות שמצאו שם עבודה, חלקן בפעם הראשונה בחייהן''.

افتتاح مركز الزوار سنديانة الجليل في كفركنا הפנינג פתיחת מרכז המבקרים סינדיאנת הגליל בכפר כנא, כתב- זוהיר ח'ורי, אתר פנט, 3/10/15 

מרכז המבקרים שלנו