הקמת מרכז מבקרים בכפר כנא והרחבת חנות המפעל

סינדיאנת הגליל לסחר הוגן מקימה בכפר כנא מרכז מבקרים חדש ומודרני, שיתמקד בתעשית שמן הזית, לצד מוצרי מזון נוספים ומלאכות יד מסורתיות שיפתח בחודש מאי. מרכז המבקרים החדש יוקם בצמוד למפעל סינדיאנת הגליל, הפועל בכפר מזה שמונה שנים. כפר כנא מבורכת באתרים היסטוריים בעלי ערך דתי בינלאומי, המושכים לעיר כחצי מיליון תיירים מדי שנה. 

מרכז המבקרים החדש יהווה חלון ראוה לחזון של סינדיאנת הגליל לקידום שיתוף פעולה יהודי ערבי, לסחר הוגן לחקלאים, ליצירת הזדמנויות כלכליות לנשים ערביות ולהעצמתן. המבקרים במרכז יוכלו להעמיק את היכרותם עם ענף הזית המסורתי ועם המיזמים החקלאיים המודרניים של סינדיאנת הגליל, ובראשם מטעי הזיתים בואדי ערה ועמק יזרעאל.

כמו כן יוכלו המבקרים להנות מסדנאות מגוונות, החל מטעימות שמן זית איכותי, עבור דרך סדנאות בישול של שפים, וכלה במלאכות יד, ובראשן קליעת סלים. המרכז החדש ימשיך בפעילויות שאותן קיימה סינדיאנת הגליל במרכז המבקרים שלה בכפר מנדא אשר נסגר בסוף חודש מרץ. המרכז פעל בכפר מנדא חמש שנים והפך למקום מפגש וייצור משותף של סלים לעשרות נשים ערביות ויהודיות. המרכז משך אליו במהלך השנים מעל עשרת אלפים מבקרים, מישראל ומחו''ל, שנמשכו אל העשייה המשותפת, המפגש הישיר עם נשים ערביות, ועבודות היד והסלים הייחודיים לצד מוצרי סינדיאנת הגליל. המרכז החדש בכפר כנא כמו קודמו בכפר מנדא ישאף להיות לאבן שואבת לקבוצות של אומניות עבודות יד הפעילות בקהילה הערבית ואשר עבודותיהן יוצגו למכירה בחנות המפעל.

חנות המפעל במרכז החדש תתרחב, ויימכרו בה מוצרי מזון ייחודיים של יצרנים מקומיים, החל במוצרים מסורתיים וכלה ביינות ושוקולד. לצידם יימכרו מוצרי סינדיאנת הגליל - שמן זית, זעתר, דבש, שקדים, סירופ חרובים, וסבונים משמן זית.

עמותת סינדיאנת הגליל משלבת פעילות מסחרית מודרנית תוך שימור המסורת הייחודית לאזורנו ועבודה בקרב הקהילה, תוך שמירה על איכות גבוהה וחדשנות. משערי מפעלה של סינדיאנה בכפר כנא נשלחים לרחבי העולם שמן זית ומוצרים מסורתיים המיוצרים בגליל, והרווחים מושקעים במיזמים חברתיים.
סינדיאנת הגליל מאמינה כי המרכז החדש יתרום לפיתוח ולשגשוג של התיירות והעסקים בכפר כנא, שתהווה מוקד משיכה לתיירים לא רק מרחבי העולם אלא גם לישראלים. בהכנה לפתיחת המרכז נפגשו נציגי סינדיאנה בחודשים האחרונים עם אנשי המועצה המקומית בכפר כנא ועם הכנסיות במקום. כמו כן נפגשו נציגי סינדיאנה עם  מדריכי תיירות, בעלי עסקים ונציגי ציבור על מנת לקדם את מרכז המבקרים ביחד עם יוזמות תיירותיות שונות בכפר כנא. אנו מזמינים יצרנים מקומיים לפנות אלינו ולהיות חלק מהיוזמה החברתית כלכלית הזו.

הקמת מרכז המבקרים בכפר כנא